o nas

Niepubliczne Przedszkole Tenisowe "Jaworek"

To miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Każde jest traktowane indywidualnie, tak by czuło się kochane, akceptowane i szczęśliwe. By było przygotowane nie tylko do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażką. Pomagamy naszym przedszkolakom rozwijać umiejętności, zdolności, zaspokajać naturalne potrzeby ruchowe oraz kształtować u nich postawy prozdrowotne. Posiadamy jako nieliczni w naszym województwie własną kuchnię, w której kucharz zgodnie z zaleceniami dietetyka przygotowuje świeże, zbilansowane posiłki.

Obiekt

Stworzyliśmy miejsce od samego początku z myślą o dzieciach.
Obiekt spełnia wszelkie wymogi dla budynków użyteczności publicznej. W ramach architektury zewnętrznej posiadamy własny parking, podjazd dla wózków, a w samym przedszkolu znajduje się winda.

Na piętrze budynku znajdują się cztery sale przedszkole dla 25 dzieci każda: pomarańczowa sala 3-latków o powierzchni 56 m2, żółta sala 4-latków o powierzchni 58 m2, niebieska sala 5-latków o powierzchni 53 m2 i czerwona sala 6-latków o powierzchni 53 m2,która ma widok na korty tenisowe. Każda z sal posiada własną łazienkę z sanitariatami dostosowanymi do wieku dzieci.

Nasze przedszkolaki mają do dyspozycji aule widowiskowo-sportową zlokalizowaną w parterze budynku, na której przeprowadzamy zajęcia sportowe oraz wszystkie wspólne uroczystości.

Ponadto w budynku zostały zlokalizowane: duża szatnia, gabinet nauczycielski, gabinet psychologiczno-logopedyczny, obszerna kuchnia i inne niezbędne nam do funkcjonowania pomieszczenia.

Południową część parteru budynku przeznaczyliśmy na żłobek. Maluchy miają do dyspozycji własną salę o powierzchni 50 m2, łazienkę oraz szatnię, do której wejście zostało stworzone z podjazdem dla wózków, rowerków i innych śladów, którymi poruszają się nasze maluszki. W dobudowanych w 2018 roku zachodnim skrzydle parteru mieści się szatnia oraz sala 2-latków o powierzchni 55m2, zaopatrzona we własną łazienkę.

„Jaworek” to również miejsce gdzie dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu – mamy własny ogród z atrakcjami dla maluchów. Przedszkolaki mogą również korzystać z przyjaznego osiedlowego placu zabaw zlokalizowanego pomiędzy ogrodem przedszkolnym, a otwartymi kortami tenisowymi.

Zapraszamy do odwiedzenia nas!

Listopad 2019
Drugie miejsce dla nauczycielki mgr Katarzyny Wilińskiej w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Nauczyciel Przedszkola Roku 2019.
Trzecie miejsce w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na Przedszkole Roku 2019.

Styczeń 2019
Trofeum dla małych wojowników zdobyte na Festiwalu Małego Karateki.

Maj 2017

Pierwsze miejsce w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na Przedszkole Roku 2017.

Maj 2017
W plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Nauczycielką Przedszkola Roku została Martyna Gwizdała (III miejsce).

Listopad 2015
1. i 2. miejsce oraz wyróżnienia w Konkursie na Najciekawszą Dynię organizowanym przez Przedszkole w Dębogórzu.

Czerwiec 2015
Udział z sukcesem w V Festiwalu Piosenki Przedszkolnej.

Lipiec 2014 r.
Uzyskaliśmy wpis do rejestru placówek niepublicznych.
Ewidencja przedszkoli Gminy Kosakowo

Czerwiec 2014 r.
Zdobyliśmy poparcie Polskiego Związku Tenisa dla realizacji projektu - przedszkola tenisowego.

Niepubliczne Przedszkole Tenisowe Jaworek
Niepubliczny Żłobek Jaworek