o nas

Niepubliczne Przedszkole Tenisowe "Jaworek"

Naszą ideą było stworzenie miejsca z myślą o dzieciach, a nie przystosowanego do nich.

Jako pierwsze w Polsce przedszkole realizujemy w ramach podstawy programowej zajęcia tenisowe na podstawie stworzonego dla dzieci przez Polski Związek Tenisa program TENIS 10.
W tych działaniach opieramy się na sprawdzonej kadrze z WKS Flota Gdynia, prowadzącej od lat zajęcia z maluchami.

Jak jedne z bardzo nielicznych w naszym województwie posiadamy własną kuchnię, w której kucharz zgodnie z zaleceniami dietetyka przygotowuje świeże, zbilansowane posiłki.

Pomagamy naszym przedszkolakom rozwijać umiejętności, zdolności, zaspokajać naturalne potrzeby ruchowe oraz kształtować u nich postawy prozdrowotne.
Każde dziecko jest traktowane indywidualnie, tak by czuło się kochane, akceptowane i szczęśliwe.
Jednocześnie chcemy by było przygotowane nie tylko do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażką.

Przybliżamy dzieciom różne środowiska, jako bogate źródła wiedzy, miejsca wielu doznań i przeżyć intelektualnych, emocjonalnych i estetycznych.

Chcemy by nasze przedszkole pełniło funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze rodziców.
Zadbamy o to, by rodzice byli współautorami sukcesów swoich dzieci i partnerami w działaniach przedszkola.

Obiekt

Stworzyliśmy miejsce od samego początku z myślą o dzieciach.
Obiekt spełnia wszelkie wymogi dla budynków użyteczności publicznej. W ramach architektury zewnętrznej posiadamy własny parking, podjazd dla wózków, a w samym przedszkolu znajduje się winda.

Na piętrze budynku znajdują się trzy sale przedszkole dla 25 dzieci każda: żółta sala 3-latków o powierzchni 58 m2, niebieska sala 4-latków o powierzchni 53 m2 i czerwona sala 5-latków o powierzchni 53 m2,która ma widok na korty tenisowe. Każda z sal posiada własną łazienkę z sanitariatami dostosowanymi do wieku dzieci.

Nasze przedszkolaki mają do dyspozycji aule widowiskowo-sportową zlokalizowaną w parterze budynku, na której przeprowadzamy zajęcia sportowe oraz wszystkie wspólne uroczystości.

Ponadto w budynku zostały zlokalizowane: duża szatnia, gabinet nauczycielsko-logopedyczny, obszerna kuchnia i inne niezbędne nam do funkcjonowania pomieszczenia.

Południową część parteru budynku przeznaczyliśmy na żłobek. Maluchy będą miały do dyspozycji własną salę o powierzchni 50 m2, łazienkę oraz szatnię, do której wejście zostało stworzone z podjazdem dla wózków, rowerków i innych śladów, którymi poruszają się nasze maluszki.

„Jaworek” to również miejsce gdzie dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu – mamy własny ogród z atrakcjami dla maluchów. Z czasem przedszkolaki będą mogły również korzystać z przyjaznego osiedlowego placu zabaw zlokalizowanego pomiędzy ogrodem przedszkolnym, a otwartymi kortami tenisowymi.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć i odwiedzenia nas!

Czerwiec 2014 r.
Zdobyliśmy poparcie Polskiego Związku Tenisa dla realizacji projektu - przedszkola tenisowego.

Lipiec 2014 r.
Uzyskaliśmy wpis do rejestru placówek niepublicznych.

Ewidencja przedszkoli Gminy Kosakowo

Czerwiec 2015
Udział z sukcesem w V Festiwalu Piosenki Przedszkolnej.

Listopad 2015
1 i 2 miejsce oraz wyróżnienia w Konkursie na Najciekawszą Dynię organizowanym przez Przedszkole w Dębogórzu.

Niepubliczne Przedszkole Tenisowe Jaworek
Niepubliczny Żłobek Jaworek

ul. Sowia 4
81-198 Suchy Dwór k./Gdyni

Organ zarządzajacy:
Jaworek Spartan Domy Sp. z o.o. Sp.k.
e-mail nauczycieli: przedszkole.jaworek@gmail.com

administracja p. Joanna Polańska: 786 296 956